Despre ce vorbim când cântăm despre iubire

Evenimente speciale

În urma unui turneu național, în care a funcționat în paralel și un laborator de creație, spectacolul Despre ce vorbim când cântăm despre iubire revine la Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi – locul în care au avut loc primele repetiții de la începutul proiectului.

Vă invităm să urmăriți rezultatul într-o amiază de toamnă, în grădina muzeului, duminică, 4 octombrie, de la ora 12:00.

Șase muzicieni și actori sunt în căutarea răspunsului la o întrebare de actualitate însă la care puțini se gândesc. „Despre ce vorbim când cântăm despre iubire?”

Artiștii vor găsi formule de răspuns sub privirile spectatorilor într-o producție dinamică în care muzica rostește ceea ce cuvintele nu reușesc.

Distribuția: Ana Turos, Andrei Mărcuță, Alexandru Arcuș (saxofon), Iulian Ochescu (pian), José Almar (chitară), Laura Benedek (chitară bas).

Regia: Adrian Sitaru.
Parte din laboratorul de cercetare sunt prezente, în roluri de mentorship, solista Luiza Zan și actrița Ioana Flora.

Spectacolul se va desfăşura pe terasa exterioară a muzeului, cu respectarea tuturor măsurilor sanitare în vigoare.

„Despre ce vorbim când cântăm despre iubire?” este un proiect cultural organizat de UCIMR – Uniunea de Creație Interpretativă a Muzicienilor din România și este co-finanțat de AFCN – Administrația Fondului Cultural Național.

Participarea la eveniment este gratuită, pe bază de înscriere, în limita locurilor disponibile.

Vizitarea Muzeului se face prin achiziţionare de bilete de acces.

Pentru acest eveniment nu mai sunt locuri disponibile. Vă aşteptăm la evenimentele viitoare.