Timpuri pe hartă. O nouă întâlnire pentru comunitate

Evenimente speciale

Sâmbătă, 6 octombrie, ora 18:00, la Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi are loc o nouă întâlnire a comunităţii din proximitate.

Întâlnirea are loc în cadrul proiectului Timpuri pe hartă, ce a oferit participanţilor la programe ocazia de a interacţiona cu lucrări de patrimoniu şi accesul „în spatele uşilor închise”, pentru a descoperi activităţi mai puţin cunoscute publicului. Cu acest prilej vom regăsi hărţile restaurate în cadrul proiectului şi vom afla prin ce proceduri au trecut, chiar de la expertul restaurator.

Vă rugăm să ne confirmaţi participarea la numărul de telefon 0740220202 sau pe  e-mail la adresa comunicare@muzeulhartilor.ro

Timpuri pe hartă este un  proiect cultural co-finanţat de Administraţia Fondului Cultural Naţional.

Proiectul nu reprezintă în mod necesar poziţia Administrației Fondului Cultural Național. AFCN nu este responsabilă de conținutul proiectului sau de modul în care rezultatele proiectului pot fi folosite. Acestea sunt în întregime responsabilitea beneficiarului finanțării.