Muzeul Hărților la conferința internațională ANCOM 2019

Ne face plăcere să anunțăm participarea Muzeului Hărților, în calitate de partener, la conferința internațională ANCOM (Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații) din data de 22 octombrie 2019.

La această conferință a fost inaugurată ”Harta de acoperire a rețelelor mobile – www.aisemnal.ro” iar cu această ocazie participanții au putut admira în format digital o serie din hărțile din patrimoniul MNHCV.

În cadrul unei prelegeri dna director a Muzeului Hărților a vorbit despre importanța pe care hărțile vechi le au în înțelegerea hărților noi, moderne șide spre faptul că tehnologia ar trebui să fie nelipsită din muzeele contemporane.

Mulțumim ANCOM pentru invitație și pentru șansa de a promova Muzeul Hărților în fața unui public interesat de tehnologie pe care îl așteptăm la Muzeu.