Aventurile păpușii japoneze

Muzeul Hărților și Asociația Artelier D propun grupurilor de copii de grădiniță și școală primară (clasele pregătitoare, I, II), un nou program interdisciplinar, inspirat de literatura pentru copii și geografie, intitulat Aventurile păpușii japoneze.

Ascultam povestea lui Yumi, o mică păpușă japoneză, și a drumului ei prin orașul Tokio, pentru a ajunge la petrecerea unei prietene. Învățăm despre lucruri specifice culturii și civilizației Japoniei, așa cum le trăiește Yumi în mica ei călătorie. Identificăm pe hartă Japonia și, în ultima parte a activității, decorăm un kimono (școlari)/realizăm un evantai (preșcolari).

Durata: 1h / 1h 30 minute

Taxa: 35 lei/persoană

Număr de participanți: maximum 15 persoane

Programul este disponibil numai pentru grupuri, pe baza unei rezervări. Toate detaliile despre rezervare și programare se găsesc aici .