Vin pe hartă. Degustare de vin la Muzeul Hărților

Evenimente Speciale

Pe 24 octombrie 2022, vă așteptăm la Muzeu pentru o degustare specială  și o dublă lansare: a volumului „12 Umbre. Îndrăgostit de eclipse”  a lui Cătălin Beldea și a vinului „Anno 5 Penumbra” recolta anului 2017 de la crama Licorna Winehouse.

Alături de noi se vor afla Carmina Nițescu, „Wine Adventurer” la Winesday și Cătălin Beldea, astronom amator, astrofotograf și vânător de eclipse, care ne va prezenta o serie de hărți ale cerului și de imagini spectaculoase surprinse în călătoriile sale.

Evenimentul este organizat de Winesday și Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi, în parteneriat cu Travel with a Smile, prin intermediul acestuia muzeul promovând patrimoniul propriu către publicul larg. Scopul evenimentului este de a aduce în atenția publicului hărțile vechi și de a îmbina povestea locurilor cu vinurile de astăzi.

Pentru detalii și înscrieri, ACCESAȚI LINKUL.

Vă asteptăm!