Vizită cu ghidaj gratuit în expoziția „Toate pânzele sus!”

Evenimente Speciale

Vineri, 5 aprilie 2024, de la ora 18:00, vă invităm la o nouă vizită cu ghidaj gratuit, pe baza biletului de acces. Vizita va avea loc în cadrul expoziției temporare Toate pânzele sus! Călătorie în istoria instrumentelor de navigație și va fi susținută de comandorul Cristian Bogdan, de la Asociația AstroNauticus, asociație parteneră în realizarea acestui proiect expozițional.

De asemenea, fiind prima vineri din lună, Muzeul va putea fi vizitat până la ora 21:00.

Participarea se face în limita locurilor disponibile, pe bază de înscriere și achitarea biletului de acces în expoziție, fără taxa de ghidaj: tarif întreg 10 lei, bilet redus pentru pensionari 5 lei, elevi și studenți 2,5 lei.

Formular de înscriere: AICI

În perioada martie – octombrie, în prima vineri din lună Muzeul Hărților are program de vizitare prelungit, până la ora 21:00.