WORKSHOP în expoziția Effi / Pym

Evenimente Speciale

Duminică, 23 octombrie, între orele 15:00 – 18:00, vă invităm la un workshop ce va marca finalul expoziției  Effi / Pym, expoziție-eveniment Beatrice von Babel, organizată de Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi (MNHCV)  în parteneriat cu Muzeul de Artă Recentă (MARe).

În cadrul workshop-ului, artiști și invitați deopotrivă vor lucra împreună, într-un work in progress colectiv. Desfășurarea in situ va ține cont de timpul efectiv și de spațiul concret, adaptând continuu formele expresiei la mediul mental și stilistic rezultat din prezența artiștilor și a invitaților.

Artiști: ROBERTA Curcă, LOST.OPTICS, MARIAN Zidaru, ION Grigorescu, MATEI Contoloru, FLORINA Drăguș, VICTORIA Zidaru, DORIN Ștefan, IOANA Șerban, ANCA Mureșan, VIRGINIA Toma, BENIAMIN Popescu, GRIGORE Leșe

Coordonatori: ROBERT Boghiu, ELENA Stanciu

La eveniment, intrarea este liberă.

Mai multe detalii despre expoziție găsiți AICI.