Dezbatere – Patrimoniul cultural

Evenimente speciale

Fundația Colegiului Național de Apărare, alături de Colegiul Național de Apărare organizează marți, 27 februarie a.c., ora 10:00, la Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi, dezbaterea cu tema Patrimoniul cultural factor-cheie al dezvoltării unei societăți. Subiectul propus abordează o temă de actualitate pe agenda anului în curs: 2018 – Anul European al Patrimoniului Cultural.

Evenimentul va debuta cu alocuțiunea Preşedintelui Fundaţiei Colegiului Naţional de Apărare, dr. Cristian Petcu, care îi va avea ca invitați pe Sergiu Nistor – Consilier Prezidențial, Departamentul Cultură, Culte și Centenar, Radu Boroianu – Vicepreședinte, Coaliţia Naţională pentru Modernizarea României, prof.univ.dr. Ioan Opriș și Ioan Cristescu – Manager la Muzeul Naţional al Literaturii Române.