Timpuri pe hartă. Întâlnire pentru comunitate

Evenimente speciale

Sâmbătă, 30 iunie, ora 18:00, la Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi are loc o întâlnire a comunităţii din proximitate. Cu acest prilej, un expert restaurator ne va dezvălui câteva dintre secretele hârtiei şi ale păstrării ei şi vom afla răspunsuri la întrebările despre documente şi hărţi vechi şi despre cum să avem grijă de o colecţie. Întâlnirea are loc în cadrul proiectului Timpuri pe hartă, proiect cultural co-finanţat de Administraţia Fondului Cultural Naţional.
După discuţii, ne vom relaxa pe terasa muzeului cu o limonadă şi muzică de jazz.

Vă rugăm să ne confirmaţi participarea la numărul de telefon 0740220202 sau pe  e-mail la adresa comunicare@muzeulhartilor.ro

Proiectul nu reprezintă în mod necesar poziţia Administrației Fondului Cultural Național. AFCN nu este responsabilă de conținutul proiectului sau de modul în care rezultatele proiectului pot fi folosite. Acestea sunt în întregime responsabilitea beneficiarului finanțării.