31 mai – miercurea gratuită, 1 iunie 2023 – intrare gratuită pentru copii

Pe 31 mai, în ultima miercuri din lună, Muzeul Hărţilor va avea intrare gratuită pentru toţi vizitatorii, iar pe 1 iunie 2023 muzeul va fi deschis, cu intrare gratuită pentru copii. .
Vă aşteptăm cu drag să descoperiți colecția de hărți vechi, cu jocurile de puzzle, cărţi şi indicii la „Colţul de Lectură”, aplicaţii de realitate augmentată la câteva dintre lucrările expuse și cu traseul tip broșură „Explorator prin muzeu” pentru copiii cu vârste de peste 8 ani, însoțiți de părinți.
De asemenea, veți putea vizita și expoziția temporară „Culoarea timpului pe hartă” a artstului Genu Berlo.
_______
În perioada 2 – 4 iunie 2023 Muzeul Hărţilor va fi închis. Programul normal de vizitare se va relua miercuri, 7 iunie 2023.