3,5 % pentru Muzeul Hartilor!

Evenimente speciale

Avem nevoie de ajutorul dvs. pentru a transforma Muzeul Hărților în muzeul preferat al tuturor!

De aceea, vă invităm să ne ajutați, completând Declarația 230 privind alocarea a 3,5% din impozitul plătit de dvs în anul 2020. Descarcă declarația de aici.

După ce ați descărcat-o, ceea ce trebuie să faceți este:

– să completati la punctul I – Datele de identificare a contribuabilului
– să puneti un X la punctul II. 2, dacă doriti să ne donati tot nouă cei 3,5% din impozitul pe anul următor (opțional)
– sa semnati la „Semnatura contribuabilului”
– să scanati documentul și să ni-l trimiteți pe mail: prietenii.hartilor@gmail.com până pe 13 aprilie 2021

Proiectele pe care le avem în vedere pentru anul 2021, pentru care vă cerem ajutorul, sunt:

• promovarea Muzeului

– reînnoirea bannerelor de semnalizare a Muzeului

– realizarea de pliante bilingve de promovare

• protejarea imobilului

– refacerea izolației teraselor

– refacerea acoperișului Muzeului

• protejarea patrimoniului mobil (a colecției) – punerea la dispoziția publicului a unui depozit deschis
  • interactivitate expunerii – achiziționarea unei mese tactile și a unui info point digital

Dacă doriți să faceți mai mult decât să ne donați 3,5% din impozit, iată ce puteți face:

• deveniți membru al Asociației ”Prietenii Muzeului Hărților”, plătind cotizația de 200 lei/an. Veți avea astfel acces gratuit la evenimentele Muzeului, atât dvs, cât și familia dvs.
  • completați declarația 230 privind impozitul pe anul trecut și redistribuirea a 3,5% din acesta către Asociație, adică spre Muzeu. Link pentru descărcarea ei, aici.
  • donați orice sumă doriți în contul asociației
  • donați orice sumă doriți în urna de la Muzeu, amplasată în cadrul expunerii permanente.

DATELE ASOCIAȚIEI

Asociația ”Prietenii Muzeului Hărților”

CIF 41234823

IBAN    RO 10 BACX 0000 0018 2438 7001