Eu și Bucureștiul. Atelier adresat comunității ucrainene

Evenimente Speciale

Duminică, 30 aprilie, de la ora 12:00, Muzeul Hărților organizează un atelier de consolidare a comunității ucrainene intitulat Eu și Bucureștiul – un workshop cu hărți pentru publicul ucrainean.
Atelierul se adresează publicului ucrainean adult, este susținut în limba ucraineană și este realizat cu sprijinul voluntarelor noastre Irina și Olena.
Participarea este gratuită în limita a 10 locuri, pe bază de înscriere prin completarea formularului online AICI

În cadrul atelierului vom vorbi despre cele mai importante orașe din viața noastră, despre noi și cum experimentăm Bucureștiul, despre activitățile noastre cotidiene și zilele de vacanță. Vom avea şi un moment creativ de exprimare grafică în culori. Esențiale sunt dialogul, deschiderea și spiritul ludic, iar hărțile, fizice și digitale, ne vor servi drept suport pe tot parcursul atelierului.

У неділю, 30 квітня, з 12:00 Музей карт організовує воркшоп для зміцнення української громади під назвою «Я і Бухарест – майстер- клас з картами для української громадськості».

Воркшоп орієнтований на дорослу українську аудиторію, проводиться українською мовою за підтримки наших волонтерів Ірини та Олени.

Участь безкоштовна в межах 10 місць за умови реєстрації шляхом заповнення онлайн-форми ТУТ

На семінарі ми поговоримо про найважливіші міста в нашому житті, про нас і те, як ми відчуваємо Бухарест, про наші щоденні справи та вихідні дні. Також у нас буде творча хвилинка графічного вираження в кольорах. Діалог, відкритість і гра є важливими, а мапи, фізичні та цифрові, слугуватимуть підтримкою протягом усього семінару.